OSIEDLE CZTERY DOMY

Opis forum


#1 2013-08-27 00:57:59

MMS

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 5
Punktów :   

monitoring na osiedlu

Witam,
mam pytanie, czy ktoś ma informacje co do poprawnego działania kamer na osiedlu.
Pytam , poniewaz do dnia dzisiejszego od administracji nie uzyskałem info o fakcie czy one wogóle rejestruja i jak długo.
Poprosiłem kiedyś o nagranie z kamer i mi odmówiono wglądu, lecz postawiłem na swiom i sie zgodzili,ale słuchajcie - chwila króra chcialem zobaczyc miała trwac 2-2,5 godziny i właśnie te 2 godziny akurat sie nie nagrały , mieli usterke.
Zglaszaliśmy także sprwe uszkodzenia bramy wjazdowej, sprawca znany, tzn nr rej., lecz nie podaliśmy go administracji. Chciałem by odczytali go z monitoringu aby sprawca zapłacił za zniszczenia. Także wtej sprawie nie dostaliśmy odp.kto zapłaił za naprawę bramy wjazdowej.
Nie wspomne tu o możliwości podglądu osiedla z kamer na telewizorze,  do dzis widnieje na stronie developera.

Ze strony developera:

Standard wykończenia

Budynki 4- kondygnacyjne z windą do garażu podziemnego wielostanowiskowego. Garaże indywidualne otwierane za pomocą pilota. Część mieszkań na parterze z możliwością korzystania z wydzielonych ogródków o szer. ok. 2-3m od ściany zewnętrznej Budynku. Kompleks ogrodzony, z bramą wjazdową na pilota, system kamer z możliwością podglądu obrazu z tych kamer w mieszkaniu na TV, bez portierni.

Offline

 

#2 2013-08-28 23:22:15

marcin_es

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 24
Punktów :   

Re: monitoring na osiedlu

Może zamiast opisywać co wiem to zacytuje Ci fragmenty z korespondencji z administracją, będziesz miał szerszy obraz sytuacji:
Ja: "Deweloper zadeklarował, że na osiedlu powstanie „system kamer całodobowo monitorujących osiedle z możliwością podglądu obrazu z tych kamer w mieszkaniu na TV”. Orientują się Państwo jak można odbierać taki sygnał?"
Administracja: "W przypadku udostępnienia podglądu kamer zamontowanych na osiedlu uprzejmie informuję, że czekamy na opinie prawnika."
Ja: "Odnosząc się do podglądu z kamer, oczywiście zaczekam na opinie prawnika, ale proszę wziąć pod uwagę, że każdy mieszkaniec nabywający mieszkanie zgodził się na takie rozwiązanie – zapis o monitoringu z podglądem znajduję się w akcie notarialnym (chyba, że tylko w moim), a notariusze w kilkudziesięciu umowach nie kwestionowali tego zapisu, więc nie bardzo rozumiem czemu ma służyć przygotowywana opinia. Mimo wszystko mam nadzieję, że opinia prawnika ogranicza się jedynie do kwestii podglądu w mieszkaniu, a system monitoringu działa i nagrywa całodobowo obraz z kamer."

I na razie tyle czyli w sumie nie wiele

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.boszkowo.pun.pl www.reddragonjaroslaw.pun.pl www.battlecraft.pun.pl www.b2st.pun.pl www.swiatmagi.pun.pl