OSIEDLE CZTERY DOMY

Opis forum


#1 2013-09-29 18:12:48

MMS

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 5
Punktów :   

włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Witam Sąsiadów,

dzisiaj dowiedziłem się o włamaniu do przynajmniej dwóch piwniczek - straty sa nie małe.

Musimy coś z tym zrobić, tzn. wymusić na administracji podgląd w telewizji z kamer, wedłóg mnie one wogóle nie są włączone.

Pamietajcie kązdego to moze spotkać , nie możemy lekceważyć tych spraw, a co jak komuś auto ukradną z parkingu podziemnego, rower już zaginał i to nie tani.
Proszę także o to by zamykać furtkę przy bramie wjazdowej,tzn. sprawdzać czy jest zamknięta,nie wystarczy jej przymknąć. JUż to przerabiałem i nie za każdym razem blokuje się. Skoro włamali nam się do komórek to możemy czekać na mieszkania, samochody.
NIE MOŻEMY DOPUŚCIĆ DO TEGO BY NAS OKRADALI.
SYSTEM KAMER MA ODSTRASZAĆ,ale najwyrażniej złodziejaszki już wiedzą o tym że one nie są włączone i tylko czekać na następne włamy.
Odpowiedzi administracji na temat ochrony wizerunku to absurd.
Jestem za tym i moja rodzina aby obecnego administratora NATYCHMIAST USUNĄĆ!!!!

PROSZĘ TATEM ABY ZNALAZŁA SIĘ CHOĆ JEDNA OSOBA KTÓRA MOŻE TEJ SPRAWIE POŚWIĘCIC TROCHE WIECEJ CZASU,JA MOGE JĄ WSPIERAĆ JAK TYLKO CZAS BĘDZIE MI NA TO POZWALAŁ.

PROPONUJE ZROBIĆ MAŁE ZEBRANIE W GARAŻU PODZIEMNYM - MAŁE, BEZ ADMINISTRACJI -BY PODJĄC DECYZJE CO ROBIMY DALEJ,BY NIE BYŁO HAOSU NA 1 ZEBRANIU Z ADMIN.(kazdy bedzie wówczas miał coś do powiedzenia inic wtedy nie ustalimy).

PROPONUJE JAKIŚ PIATKOWY WIECZÓR OK 18-19.

PODAJĄC INFO O FORUM NA DRZWIACH WEJŚCIOWYCH DO KLATEK BYŁO DOBRYM ROZWIĄZANIEM ALE MYSLE BY TE KARTKI USUNĄĆ, OBECNIE KAŻDY POTENCJALNY ZAINTERESOWANY- ZŁODZIEJASZEK- MOZE POCZYTAC JAKIE MAMY PROBLEMY I TO WYKORZYSTUJE.


POZDRAWIAM WSZYSTKICH I PROSZE O AKTYWNOŚĆ W TEJ SPRAWIE.

Offline

 

#2 2013-09-29 22:15:43

Domiś

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 6
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Szanowni Państwo!

zacznijmy od tego żeby możliwość korzystania z naszego forum miał użytkownika tylko zalogowany,a nie każda przypadkowa osoba, która przeczyta z ogłoszenia na klatkach adres forum. Wczoraj brama wejściowa przy skrzynkach pocztowych była otwarta, automat nie blokował się. Może dobrym rozwiązaniem byłby samodomykacz do furtki. Dziwnym jest,że kamery są naszą własnością, a my jako właściciele nie mamy dostępu do nich.

Offline

 

#3 2013-09-29 22:25:54

upiór

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-20
Posty: 10
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Osobiście uważam, że monitoring nie odstrasza złodziei. Jedynie potem możemy sobie zobaczyć czy było ich dwóch czy trzech;)Może można zamontować lepsze zabezpieczenia drzwi np. kilka zamków, kłódki, zapadki itp.

Po co czekać do piątku? Zawsze lepiej na świeżo spotkać się i przedyskutować sprawę.

Ostatnio edytowany przez upiór (2013-09-29 23:24:40)

Offline

 

#4 2013-09-30 15:42:10

marek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-30
Posty: 1
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Ja się dziś dowiedziałem że jak wszyscy podpiszemy zgodę na udostępnianie wizerunku na TV czy coś w tym stylu to uruchomią monitoring w TV.

Offline

 

#5 2013-09-30 22:43:59

marcin_es

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 24
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Mogę się wypowiedzieć w tym temacie, bo mam pewne doświadczenie z poprzedniego osiedla (ogrodzone, strzeżone przez znaną firmę ochroniarską). Na poprzednim mieszkaniu dwa razy miałem włamanie do piwnicy. Za pierwszy razem nic nie zginęło. Oczywiście zgłosiłem sprawę. Skończyło się na zdjęciu odcisków palców przez policję i wprowadzeniu obowiązkowego "odbijania" się ochroniarza do czytników, które zostały zamontowane w piwnicach. Drugie włamanie po kilku miesiącach i niestety duże straty... Na szczęście byłem ubezpieczony. Zamontowałem w końcu najtańsze drzwi antywłamaniowe z Castoramy i jest spokój. Niestety nie przekonacie mnie (choć nie mówię, że nic nie należy z tym zrobić), że najlepszy monitoring rozwiąże sprawę. Każde zabezpieczenie to dla złodzieja tylko i wyłącznie kwestia czasu, a nie oszukujmy się... złodzieje nie takie miejsca okradają.

MMS piszesz, że według Ciebie kamery są wyłączone. Nie wiem skąd masz takie informacje. Administracja mówi, że są włączone i na prawdę nie sądzę, żeby kłamali, bo to oznaczałoby dla nich koniec... Poproś ich żeby przekazali materiał policji. Też mnie szlag trafia jak słyszę, że się nie da poprowadzić sygnału do mieszkań. Przecież każdy podpisał się w akcie notarialnym i został poinformowany o monitoringu z podglądem, więc do mnie takie tłumaczenie nie przemawia. Chciałbym mieć podgląd mieszkania, ale równocześnie chciałbym żeby zapis ciągły został utrzymany, bo przecież nie będę monitorował osiedla całą dobę przed tv...

Przerabiałem sprawę zmiany zarządcy na poprzednim osiedlu, ale praktycznie nie byłem w to zaangażowany (kilka najaktywniejszych osób zostało wybranych). Wiem tylko, że po pierwszej zmianie było gorzej, bo mieszkańcy kierowali się głównie ceną i wybrali najtańszego zarządcę. Po kolejnej zmianie aktualny zarządca przeprowadził remont klatek schodowych - tragedia... Jeżeli rzeczywiście na zmianę będzie zgadzać się większość to również ją poprę, ale wolałbym, żeby zmiana była przemyślana i najlepiej na kogoś zaufanego lub sprawdzonego. Na pewno nie będę kierować się emocjami w tej sprawie, bo wiem (z doświadczenia), że może być gorzej...

Upiór myślę, że lepiej zaczekać do piątku, bo nie każdy tu zagląda codziennie.

Offline

 

#6 2013-10-01 11:53:57

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Nie musi być najtańszy, ale ważne by był dobry i jednak tańszy od obecnego i a umowy z dostawcami dostępne do wglądu... a tacy zarządcy na szczęście są na rynku:)))
Nurtuje mnie inna rzecz.....
Wciąż nie mogę się nadziwić dlaczego cena za eksploatację windy w naszych budynkach jest taka wysoka... jest dokładnie 2 razy wyższa jak w moim poprzednim mieszkaniu gdzie było dokładnie tyle samo mieszkań w budynku... po prostu szok... ciekawe czy to faktyczna cena czy z nas zdzierają:( ale nie sądzę, że w poprzednim miejscu zamieszkania nas sponsorowali;) więc chyba jednak jedno wielkie zdzierstwo!!!!!!!!!

A co do zmiany zarządcy... jestem jak najbardziej za i mam sygnały od sąsiadów, że też zmianę popierają... na szczęście nie czekają nas na razie wielkie remonty;) przeprowadzone przez  ew. nowego zarządcę... a co najwyżej poprawki deweloperskie!!! jeszcze przez 2 lata.

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-01 12:04:02)

Offline

 

#7 2013-10-03 17:41:01

paulina

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-20
Posty: 3
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Skoro jesteśmy zainteresowani zmianą zarządcy - ja również jestem za bo nie uważam, aby administracja z ręki dewelopera była korzystna. Mam kontakt do jednej z firm (nazywa się Prospector), która została mi zarekomendowana przez znajomą zajmująca się nieruchomościami. Co nie co orientowałam się tez w tym temacie. Jestem również chętna aby aktywnie zająć się ta sprawą. Niestety w piątek po 18 nie będę mogła uczestniczyć w zebraniu...

Offline

 

#8 2013-10-03 18:36:21

Akaike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-30
Posty: 17
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

@crosss: Kto niby z nas zdziera? Schindler za konserwacje windy czy masz na myśli administracje ? Bo jeśli to drugie, to jak oni mogą z nas zdzierać skoro pomijąc zapewne, pieniądze które oni pobierają od nas na podstawie jednej faktury reszta trafia na konto wspólnoty i nigdzie się nie rusza?

Wypowiadając się co do zmiany zarządcy, jestem ogólnie na nie, widziałem jak administruje ten Deweloper no ruczaju czy na grzegórzeckiej i wierze że te problemy wynikają jedynie z "młodości" wspólnoty. Deweloper obecny jako zarządca jest też odpowiedzialny za nasz monitoring. Nie wyobrażam sobie zmiany i wynikającego z tego "burdelu" jak ktoś inny będzie musiał się zając administracją.

A co do kradzieży to podejrzewam że stosowne nagranie zostanie przekazane policji i kamery na pewno nie są wyłączone [sic!] ._.

Offline

 

#9 2013-10-03 20:42:05

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Dobrze, że istnieje demokracja:) a zmiana zarządcy to nie jest trudna sprawa do przeprowadzenia... w tydzień można się ze wszystkim uporać:) i nie ma co straszyć.
Ciekaw jestem jak można ocenić wizytując osiedle, że administrator dobrze działa... że trawa przystrzyżona na 0,5 cm a nie 0,55 cm???
Przykro mi, ale inne wspólnoty administrowane przez Interbud też mają swoje problemy- można było poczytać w necie w wakacje zeszłego roku- póki strony nie przeszły do archiwum- wiem bo przed kupnem mieszkania zgłębiałem temat.

Offline

 

#10 2013-10-04 06:59:27

Akaike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-30
Posty: 17
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Po prostu znam paru mieszkańców tych osiedli

Chciałbym też się wypowiedzieć co do zmiany zarządcy. Drodzy Państwo zgodnie z ustawą o własności lokali w pierwszym kwartale 2014 roku będzie zwołane zebranie na którym zarządca musi rozliczyć się z mieszkańcami ze wszystkich działań, kosztów, przychodów. Powinniśmy poczekać do tego zebrania, żeby realnie ocenić pracę obecnego zarządcy, może warto dać im szansę, a nie wprowadzać zmian dla samej idei (kto i przed kim odpowie jeśli zmiana okaże się nie trafiona). Druga sprawa to fakt że zarząd ustanowiliśmy notarialnie, więc zmiana będzie trudna, a ja osobiście nie chętnie do niej podchodzę. Kolejna sprawa to monitoring z tego co rozumiem kwestia podglądu na telewizorach jest wspomniana w umowie przedwstępnej a nie w aktach notarialnych więc realnie deweloper nie ma obowiązku w tym przypadku i bardzo słusznie wymagana by była zgoda wszystkich mieszkańców. Tu akurat stanę przysłowiowym okoniem, ponieważ mam kamerę skierowaną na balkon (a chyba nawet częściowo dwie) i nie wyobrażam sobie sytuacji w której każdy w mieszkaniu może sobie podglądać co na tym balkonie robię (rozumiem, że parę osób może to zobaczyć przez okno) i wcale nie podoba mi się też możliwość permanentnej obserwacji mojej osoby albo moich gości (kiedy wychodzę/dzą z i do mieszkania). Wolę aby zajmowała się tym administracja i wydzielony u niej monitoring. 

Myślę że większość mieszkańców generalnie chce mieć spokój a nie wojować z kolejnymi administratorami.

Ostatnio edytowany przez Akaike (2013-10-04 09:15:09)

Offline

 

#11 2013-10-04 11:41:12

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Cieszę się, że mamy też wypowiedzi, które generalnie powinien na tym forum pisać administrator tego osiedla;).
Dlaczego dopiero na wiosnę będzie rozliczenie... czy rozliczanie raz na rok to nie za rzadko??? Przynajmniej raz na pół roku powinno się odbywać!!!
Nie widzę żadnego problemu w zaproszeniu kolejnego notariusza na zebranie, na którym ustalimy nowy zarząd, to praktyka częsta i stosowana by zmiana była prawnie potwierdzona.

Co za różnica czy wojuję z obecnym administratorem czy kolejnym;), a może z kolejnym jednak nie będę musiał...

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-04 12:23:55)

Offline

 

#12 2013-10-04 14:47:38

Akaike

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-30
Posty: 17
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Trudno żeby nas administracja informowała o obowiązujących ustawach, do których każdy ma wgląd. Najprawdopodobniej jeśli sobie tego zażyczymy to mogą być dwa spotkania lub więcej, ale pytanie po co. Wgląd do umów ma każdy kto pofatyguje się do biura administracji na ulicy Grzegórzeckiej (więc wiadomo jaki jest np. koszt rocznego utrzymania windy), więc po co spotykać się akurat w takiej sprawie jak sprawozdanie administracyjne, częściej skoro mało co się zmienia. Co do innych spotkań, zawsze możemy się spotkać sami bez obecności administracji a to co ustalimy przekazać im do "wykonania". Dodatkowo pragnę zauważyć, tak mi się przynajmniej wydaje, że to forum jest nasze prywatne a nie do kontaktu z administracją, która to kontaktuje się z nami innymi drogami (np. mail).

Różnica jest taka, że jak na razie nie wydaje mi się żebyśmy z obecnym wojowali. Bieżące problemy są załatwiane i rozwiązywane ( jedyny problem to ten nieszczęsny monitoring ). I właśnie dlatego nie widzę powodu do zmiany, bo nikt mi nie poręczy, że przyszły administrator będzie bez wad i wszystko będzie szło gładko. Więc taka jest różnica, że z tym nie wojuje a może z kolejnym będę musiał, skoro sobie tak już gdybamy.

Oczywiście wypowiadam się w swoim imieniu i to co ja hmm... dostrzegam. Jeśli wolą wspólnoty będzie zmiana, to odbędzie się po prostu głosowanie i tyle.

Offline

 

#13 2013-10-04 17:08:59

wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-31
Posty: 19
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Akaike napisał:

Chciałbym też się wypowiedzieć co do zmiany zarządcy. Drodzy Państwo zgodnie z ustawą o własności lokali w pierwszym kwartale 2014 roku będzie zwołane zebranie na którym zarządca musi rozliczyć się z mieszkańcami ze wszystkich działań, kosztów, przychodów. Powinniśmy poczekać do tego zebrania, żeby realnie ocenić pracę obecnego zarządcy, może warto dać im szansę, a nie wprowadzać zmian dla samej idei (kto i przed kim odpowie jeśli zmiana okaże się nie trafiona). Druga sprawa to fakt że zarząd ustanowiliśmy notarialnie, więc zmiana będzie trudna, a ja osobiście nie chętnie do niej podchodzę.

Pytałem notariusza. Zmiana jest prosta, w umowach nie jest zastrzeżone że nie można pełnomocnictwa odwołać. Innymi słowy można to zrobić w każdej chwili, wpłacając standardową taksę notarialną (pełnomocnictwa nie są co do zasady drogie). Poza tym wydaje się mi że obecnośc osobista jest zawsze ponad pełnomocnictwem. W mojej umowie nie było niczego więcej niż to pełnomocnictwo.

Nie ma co się przejmować działem prawnym Interbudu - oni maja radce który zawsze stoi po stronie swojego klienta nawet jeśli rozmija się z prawdą i będzie się upierał przy swoim. Rozmawiałem na ten temat ze swoim radcą który ma dom szeregowy w Interbudzie i walczy z nimi :-)

Sprawa monitoringu to klasyczny przykład takiego zachowania. Okablowanie prawdopodobnie nie jest interbudu, tak samo przekaźniki w blokach. Kamery montowała inna firma niż ta która dostarcza tv, więc dla Interbudu sprawa jest trudna, a przecież w opisie projektu wyraźnie jest napisane że będzie podgląd w tv. Co więc mogą zrobić? Poprosili o pomoc swojego radcę  a ten im wymyślił wymówkę.

Inaczej musieliby się dogadac z dostawcą tv i co tu dużo mówić - zapłacić im. Zarządca nie działa tu w naszym interesie tylko swojej spółki matki. Pytanie czy ten podgląd rzeczywiście ma sens i czy za kilka lat nie będzie nadużywany?

Co do zmiany zarządcy - nie mam opinii ani na tak, ani na nie. Z jednej strony zmieniając go teraz ryzykujemy że Interbud nie będzie zbyt chętny do naprawienia usterek, z drugiej strony za 2 lata nie będzie nikomu się chciało zmieniać władz - to jest scenariusz który dzieje się w wielu osiedlach. Na początku wszyscy są zmobilizowani, a potem ta mobilizacja spada. Jeżeli ludzie nie będą przychodzić na zebrania to nie przebiją się przez grupę osób które nie zdjęły pełnomocnictwa którego udzieliła w akcie notarialnym. Zarządca będzie miał nas w ręku majac puste głosy. Ale zmieniając - ryzykujemy tym że kolejny zarządca nie będzie zbyt dobry, a na pewno będzie miał trudności z dogadywaniem się z deweloperem. Interbud będzie chciał nam pokazać że źle zrobiliśmy zmieniając zarządce rzucając kłody pod nogi nowemu zarządowi.

Sprawę trzeba byłoby przekonsultować z jakimś prawnikiem, na przyszłość, żebysmy wiedzieli na czym stoimy.

Offline

 

#14 2013-10-04 23:46:22

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Rozumiem, że sprawozdania z działalności zarządu wspólnoty są raz na rok... to jasne... ale moje osobiste rozliczenia zużycia mediów powinny być minimum 2 razy w roku!!!  a nie raz na rok.... bo inflacja zżera nam ewentualne nadpłaty...a wolałbym je sam  w tym czasie obracać niż powierzyć to Interbudowi;)
Czy Interbud będzie zarządcą czy nie.... jeżeli nie chce mu się wykonać poprawek z tytułu rękojmi to i tak ich nie wykona...
a co do monitoringu w TV... pewnie w pierwszym miesiącu zerniemy na obraz przez 5 min, a w kolejnym już nawet nie....

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-08 19:59:04)

Offline

 

#15 2013-10-07 10:34:26

Paweł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: włamanie do komórek lokatorskich!!!!!!!!!

Zgadzam się z Tobą że z czasem nie będziemy za dużo zaglądać na ten podgląd, ale przynajmniej będziemy mieli pewność że działa.
Dzisiaj nie mam pojęcia czy działa i nie mam jak sprawdzić - poza telefonem do Administracji a i odpowiedź nie daje gwarancji
Reasumując jestem za tym abyśmy dobrnęli do końca z tym tematem.

Pomijam już fakt że MUSIMY wymuszać na developerze to co nam obiecywał - jak odpuścimy jakiś temat to może się okazać że to nie będzie jedyna obietnica bez pokrycia.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.zgbp.pun.pl www.drogashinobirpg.pun.pl www.cs4you.pun.pl www.fragnatic.pun.pl www.medycynaestetyczna.pun.pl