OSIEDLE CZTERY DOMY

Opis forum


#1 2013-10-14 19:46:29

krzskl

Użytkownik

1700421
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Zebranie Wspólnoty

PRAWDOPODOBNIE ZEBRANIE WSPÓLNOTY ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 30.10.2013 R. O GODZINIE 18.00!


W dniu 10.10.2013 zostało dostarczone do Inter-budu pismo o treści:
"W związku z tym, iż Zarządca osiedla „Cztery domy” nie wykonał obowiązku wynikającego z art. 30.1.3 ustawy z dnia 24 czerwca 1994 r. o własności lokali (z późniejszymi zmianami), na podstawie art. 30 ust 1a zwołujemy zebranie ogółu właścicieli na dzień 23 października 2013 r. na godzinę 18.00.
Przedmiotem zebrania będzie:
1) ocena pracy zarządcy,
3) sprawozdania zarządcy (dotyczące lat 2012 i 2013) oraz podjęcie uchwały w przedmiocie udzielenia mu absolutorium za rok 2012,
4) wybór zarządu wspólnoty,
5) uchwalenie rocznego planu gospodarczego zarządu nieruchomością wspólną i
opłat na pokrycie kosztów zarządu,
6) dyskusja i wyjaśnienia Administracji dotyczące: funkcjonowania monitoringu, rozliczenia ogrzewania, ewentualnego dodatkowego zabezpieczenia komórek lokatorskich oraz sposobu załatwiania przez Administrację zgłoszonych usterek.
Prosimy o zapewnienie miejsca obrad oraz obecności notariusza (wymaganego w związku z art. 18.2a ustawy) oraz o zawiadomienie właścicieli w sposób określony w art. 32 ustawy."

Byłem dziś w Administracji, gdzie poprosili o zgodę na przełożenie dnia zebrania na 30.10.2013 (twierdzili, że potrzebują więcej czasu, aby zabezpieczyć salę i aby przygotować sprawozdania). Po konsultacji z osobami, które podpisały się pod pismem, wyraziłem na to zgodę.
Zawiadomienie mają obowiązek wysłać co najmniej 7 dni przed zebraniem.

Pozdrawiam!


Krzysztof Ludwig

Offline

 

#2 2013-10-15 09:00:17

Domiś

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 6
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

co do zmiany Zarządcy to niekoniecznie jest to dobry pomysł. Zróbmy może anonimową ankietę kto jest za. ktoś musi się tym zając i kierować tym, na początku jest zapał, a potem każdy ręce rozłoży.

Offline

 

#3 2013-10-15 11:57:48

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Na razie... jak rozumiem... wybieramy zarząd spośród mieszkańców osiedla...to nie wymaga żadnych specjalnych przygotowań... tylko kilku chętnych osób, a to chyba sądząc po zaangażowaniu części mieszkańców w sprawy osiedlowe nie będzie trudne:)
Zarząd ten będzie współpracował z administracją.

Nie mylmy pojęć...zarząd i administracja (administrator osiedla) bo to dwie różne bajki.

Mam nadzieję, że na zebraniu spotkamy się w dużym gronie!!!

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-15 18:27:33)

Offline

 

#4 2013-10-15 16:43:05

krzskl

Użytkownik

1700421
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Domiś napisał:

co do zmiany Zarządcy to niekoniecznie jest to dobry pomysł. Zróbmy może anonimową ankietę kto jest za. ktoś musi się tym zając i kierować tym, na początku jest zapał, a potem każdy ręce rozłoży.

Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry pomysł.

Nie widzę żadnego powodu, aby zarząd firmy Inter-budu (czyli dewelopera, który ma milionowe obroty i kilka inwestycji w budowie) był jednocześnie zarządem i pełnomocnikiem notarialnym naszej malutkiej wspólnoty. Nie sądzę, żeby członkowie zarządu tej firmy dysponowali w nadmiarze zapałem, który mogliby poświęcić naszym 4 budynkom.

Za to proponuję, aby firma Inter-bud Administracja zajmowała się nadal administracją. Tylko jako świadcząca usługi bezpośrednio wspólnocie a nie pełnomocnikom wspólnoty w postaci zarządu firmy Inter-bud


Pozdrawiam!

Krzysiek

Offline

 

#5 2013-10-15 19:16:10

krzskl

Użytkownik

1700421
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

crosss napisał:

Zastanawiam się tylko czy pomysł z zamówieniem  notariusza przez Interbud to dobry pomysł? Czy nie będzie on robił wszystkiego by do zmian nie dopuścić?

Nie wiem.
Notariusz ma raczej za zadanie zaprotokołować zmianę zarządu, jeżeli zostanie ona przegłosowana. I dokonać ewentualnego wpisu do księgi wieczystej. Nie sądzę, żeby miał ochotę/możliwość wpływać na przebieg głosowania.
Jeżeli większość będzie za powołaniem nowego zarządu, to nic tego nie powstrzyma.
Ważniejsze jest chyba to, kto zostanie wybrany prowadzącym obrady.

Mam tylko wątpliwość, czy cena za usługę będzie niska. Obawiam się, że nie.

Z tym, że nie było lasu rąk osób chętnych do wyszukania oferty taniego notariusza. Byłby też niewielki kłopot z płatnością i sposobem jej rozliczenia.
Swoją drogą wydaje mi się, że sprawę notariusza dałoby się jeszcze odkręcić. Wystarczyłoby takiego znaleźć i poinformować szybko Administrację.

Krzysiek

Ostatnio edytowany przez krzskl (2013-10-15 19:22:09)

Offline

 

#6 2013-10-15 22:21:29

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Myślę, że ewentualny koszt notariusza i tak będzie niższy niż korzyści wypływające ze zmiany zarządu i w krótkim czasie się to nam wszystkim zwróci, a nawet wyjdziemy na plus:)

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-15 22:21:50)

Offline

 

#7 2013-10-22 00:02:44

wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-31
Posty: 19
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Dużo osób nie korzysta z forum. Może warto napisać ogłoszenie o zebraniu wspólnoty i rozwiesić je na klatkach?

Offline

 

#8 2013-10-22 13:14:49

Paweł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

dzisiaj o 10.06 dostałem mailowe zaproszenie na zebranie wspólnoty
30.10 (środa) o godzinie 18 w gimnazjum nr 51, przy ulicy Grochowej 23.

w końcu.......

Offline

 

#9 2013-10-22 20:25:11

krzskl

Użytkownik

1700421
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Zaproszenia dostaliśmy... Z tym, że nie do końca o to mi chodziło.

Usunięto z planu wybór nowego Zarządu. Zamiast tego wrzucono dyskusję nad kosztami notarialnymi.
Nie podoba mi się to.
Jest kilka możliwości dalszego działania, tylko nie chcę decydować sam.

Może by się spotkać w garażu na 10 minut jutro? Np. o 19.00???

Krzysiek
(krzysiekl@interia.pl)


ps. zadzwoniłem dziś ok. 18.00 do pierwszego lepszego notariusza z brzegu. Powiedział, że jego stawka to 300 zł + 50 zł za godzinę (z dojazdem). Czyli koszt to ok 400-450 zł.
Pewnie Inter-budowy notariusz skasowałby 4000

Offline

 

#10 2013-10-22 20:55:39

krzskl

Użytkownik

1700421
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

crosss napisał:

Jakim prawem zmieniają planowany przez nas porządek obrad??? powiem krótko....zaczyna się;)

Może warto zadzwonić do Administracji jutro i zapytać o co chodzi z tym punktem i dlaczego nie ma wskazanego przez nas... żebyśmy na wieczornym zebraniu mogli się do tego odnieś.

Po telefonie nie zostaje ślad.
Wysłanie pisma w tej sprawie, to też jedno z rozwiązań.

A zmiana tematyki zebrania to raczej celowe działanie i nie chcę dręczyć biednej Pani w administracji. To nie ona podejmuje decyzje. Ale oczywiście może ktoś zadzwonić.


Krzysiek

Ostatnio edytowany przez krzskl (2013-10-22 21:17:59)

Offline

 

#11 2013-10-22 21:06:01

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

no właśnie...kto podejmuje decyzje w naszych sprawach?..... bo my nie, panie w administracji też nie.... proszę o konkretne wskazanie osoby!!! bo nie wiadomo nawet do kogo się odwoływać...

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-22 21:33:34)

Offline

 

#12 2013-10-22 21:34:16

krzskl

Użytkownik

1700421
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

crosss napisał:

no właśnie...kto podejmuje decyzje w naszych sprawach?..... bo my nie, panie w administracji też nie.... proszę o konkretne wskazanie osoby!!! bo nie wiadomo nawet do kogo się odwoływać... idę rozwiesić info o jutrzejszym zebraniu na drzwiach klatek.

Z formalnego punktu widzenia robimy to my, za pośrednictwem naszych reprezentantów, czyli Zarządu Wspólnoty.
Zarządem naszej Wspólnoty (z dużymi pełnomocnictwami notarialnymi) aktualnie jest Zarząd firmy Inter-Bud Developer. Zgodziliśmy się na to wszyscy podczas umowy przenoszącej własność lokalu. Stosuje się czasem takie rozwiązania tymczasowe, aby ułatwić zarządzanie w początkowym etapie istnienia Wspólnoty.

Częścią Inter-budu jest Inter-bud Administracja i pracuje dla nas. A w naszym imieniu wypowiada się Zarząd naszej Wspólnoty, czyli Zarząd Inter-budu ))


A nazwiskami to:
KONIECZNY          TADEUSZ     KRZYSZTOF     PREZES ZARZĄDU
BARGIEL          DOROTA          WICEPREZES ZARZĄDU
OLAŚ          ELŻBIETA          CZŁONEK ZARZĄDU
BARAN          EWA          CZŁONEK ZARZĄDU
KONIECZNY          LESZEK          CZŁONEK ZARZĄDU
KUSYK          CZESŁAW          CZŁONEK ZARZĄDU
MRÓZ          BARBARA          CZŁONEK ZARZĄDU
KLER          DARIUSZ          CZŁONEK ZARZĄDU
ŁUKASIK          PRZEMYSŁAW          CZŁONEK ZARZĄDU

Pozdrawiam!

Krzysiek

Offline

 

#13 2013-10-22 21:38:00

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Dzięki... pytanie było retoryczne;)... ale wolałbym w miejscu podanych przez Ciebie nazwisk widzieć nazwiska sąsiadów- mieszkańców Osiedla.

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-22 21:40:38)

Offline

 

#14 2013-10-22 22:42:09

krzskl

Użytkownik

1700421
Zarejestrowany: 2013-08-06
Posty: 11
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Małe sprostowanie.

Sprawdziłem w rozporządzeniu, po sugestii Pauliny, maksymalne stawki notarialne. Cytuję:

4)15) za sporządzenie protokołu zebrania wspólnoty mieszkaniowej – 300 zł;

Zwiększenie wynagrodzenia za dokonanie czynności notarialnej poza kancelarią notarialną
§ 17. 1. Maksymalna kwota, o którą może być zwiększone wynagrodzenie za dokonanie czynności notarialnej poza
kancelarią notarialną, wynosi:
1) w porze dziennej – 50 zł,
2) w porze nocnej oraz w dni wolne od pracy – 100 zł
– za każdą godzinę niezbędną do dokonania tej czynności od opuszczenia kancelarii do powrotu.
2. Za porę dzienną liczy się czas między godziną 8 a 20.


Czyli się pomyliłem. Każdy notariusz weźmie praktycznie tyle samo. Cofam to, co napisałem wyżej o 4000.

Dobranoc!

Krzysiek

Offline

 

#15 2013-10-22 22:55:25

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Warto spotkać się teraz i ustalić wspólny front działań, tak aby już na spotkaniu wszystko przebiegło gładko i wg zasady: raz a porządnie.... choć wiem, że ten tydzień może być ciężki i wymagający dużo zaangażowania w sprawę.


krzskl napisał:

Zaproszenia dostaliśmy... Z tym, że nie do końca o to mi chodziło.

Usunięto z planu wybór nowego Zarządu. Zamiast tego wrzucono dyskusję nad kosztami notarialnymi.
Nie podoba mi się to.
Jest kilka możliwości dalszego działania, tylko nie chcę decydować sam.

Może by się spotkać w garażu na 10 minut jutro? Np. o 19.00???

Krzysiek
(krzysiekl@interia.pl)

Jeżeli jest taka możliwość to proszę Cię Krzyśku o zamieszczenie na forum porządku obrad zaplanowanego na środę 30 października, nie wszyscy dostali maila z informacją o zebraniu.

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-10-23 00:12:09)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.oi.pun.pl www.muitobem.pun.pl www.grhfront.pun.pl www.forumbezimienni.pun.pl www.soz-slupsk.pun.pl