OSIEDLE CZTERY DOMY

Opis forum

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

#31 2013-10-24 10:03:39

Paweł

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-09-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

filip napisał:

Witajcie
Odnośnie naszych dzisiejszych ustaleń. Nie wiem czy dobrze myślę ale wydaje mi się że nasze głosy mogą być mało ważne. A to dlatego że nasza wiedza prawna jest dość skromna:) Jeżeli właścicielem mieszkania jest wspólnota małżeńska to uczestnictwo podczas głosowania tylko jednej z osób wspólnoty nie daje głosu który będzie respektowany.

Nie znam się na tym, ale jestem członkiem innej wspólnoty i od ponad 7 lat głosuję we wszystkich tematach sam, mimo że mam wspólnotę majątkową z żoną, tak więc wydaje mi się że tu nie ma problemu.

Offline

 

#32 2013-10-24 13:30:53

wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-31
Posty: 19
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

crosss napisał:

Ponoć sytuacja wykupienia na raty od developera dotyczy tylko 1 mieszkania, to generalnie nie tak źle.

Sprawa nie jest oczywista. Bo wg tej umowy stajesz się POSIADACZEM, co ma wbrew pozorom duże znaczenie prawne, m. in dzięki temu możesz żądać napraw z tytułu gwarancji czy rękojmi. Prawdopodobnie na upartego dałoby się głosować, ale nie ma co tępić kopii dla 1 mieszkania.  Poza tym musisz wiedzieć że w tej umowie sa takie zapisy których ja bym się bał kupując mieszkanie. Na przykład kwestia - co się stanie jeśli podatek się zmieni. Mam nadzieje że udało się Ci wywalczyć lepsze warunki niż z domyślnej umowy. Ale odchodzę od tematu...

Pamiętajmy że udziały w mieszkaniach to nie wszystko, liczą się też garaże i komórki lokatorskie...

Offline

 

#33 2013-10-29 23:01:19

agailuk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 8
Punktów :   

Re: Zebranie Wspólnoty

Odnośnie kwestii tu poruszanych - Zarząd i Administracja to dwie różne kwestie. Administracji nikt nie chce zmieniać. Zarząd owszem, bo Zarząd jest jak rada nadzorcza w firmie - dba o interes właścicieli, czyli nasz!! Poczytajcie ustawę, to jest najbardziej normalna sprawa, że zarząd stanowią wybrani w głosowaniu właściciele albo ewentualnie osoba prawna (firma zewnętrzna). W naszym interesie jest, żeby to byli przedstawiciele wybrani spośród nas samych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.boszkowo.pun.pl www.battlecraft.pun.pl www.swiatmagi.pun.pl www.reddragonjaroslaw.pun.pl www.pokemongra.pun.pl