OSIEDLE CZTERY DOMY

Opis forum


#1 2013-08-11 22:10:10

agailuk

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-11
Posty: 8
Punktów :   

Wycinka drzew

Witam Forumowiczów,

co sądzicie odnośnie wycięcia przez naszego sąsiada (od południowej strony osiedla) większości drzew, które nas odgradzały do tej pory od świata? Moim zdaniem to trochę nie w porządku, a na wycinkę chyba musi miec zezwolenie.

Offline

 

#2 2013-08-12 08:46:39

mdz

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-30
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Są to chyba drzewa owocowe a na wycinkę takich nie trzeba pozwoleń.

Offline

 

#3 2013-08-16 09:27:55

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Witam,

Ślędzę sprawę od samego początku: na wycinkę drzew owocowych nie trzeba mieć pozwolnienia,

ale W DNIU 27 LIPCA BR. MIĘDZY GODZINĄ 12 A 14 ZOSTAŁ WYCIĘTY DUŻY JESION, KTÓRY RÓSŁ TUŻ ZA TĄ WIELKĄ LIPĄ:(. BARDZO STARANNIE WŁAŚCICIEL WYCIAŁ PIEŃ DO ZIEMII I PRZYKRYŁ GAŁĘZIAMI.

Niestety coś dziwnego dzieje się z tą działką, chyba od developera słyszałem, że to działka gminna i nic tam się nie będzie działo... chyba jednak działka jest prywatna, obecnie bardzow  złym stanie- konary powycinanych drzew są pozostawione i nie uprzątnięte.

Nie zdziwię się, jeśli facet zwąchał interes i sprzeda działkę na podobny blok jak nasz.

Niestety słyszałem kiedyś rozmowę z innym sąsiadem (26 lipca), że z działki będą wycięte tylko drzewa owocowe i działka będzie uprzątnięta.
Nawet uwierzyłem, niestety wydarzenie z dnia kolejnego czyli wycinka jesionu i stan obecny działki nie pozwala wierzyć jej właścicielowi.

Dodatkowo mam wrażenie, że od czasu kiedy nie ma większości drzew hałas na naszych balkonach z ul. Lipskiej jest znacznie większy:(

Dodam tylko, że nie było mnie w tym czasie w domu (przeklęte zakupy)- bo chyba przykułbym się do tego jesionu!!!!
Fakt zuważenia wycinki natychmiast właścicielowi działki zgłosiłem. Nie zaprzeczył.

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-08-16 09:34:45)

Offline

 

#4 2013-08-16 23:05:34

marcin_es

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 24
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Na szczęście działka jest dużo węższa niż nasza i zachowując przepisową odległość murów od granicy działki (3 m - ściana bez otworów lub 4 m ściana z otworami) raczej nie spodziewał bym się podobnych bloków. Jednak wycinka tego typu drzew bez zezwolenia zagrożona jest wysoką grzywną, więc proponuję zacząć działać w tym temacie zanim sąsiad pozbędzie się innych drzew (być może nas sprawdza - wycina mniejsze drzewa i czeka na reakcje z naszej strony). Fakt ten zgłoszę na razie do administracji naszego osiedla w kolejnym mailu, choć za pewne już o tym wiedzą od Was.

Offline

 

#5 2013-08-19 20:58:21

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Próbowałem wtedy dodzwonić się do administracji, ale chyba urlopy mieli i nikt nie odbierał:(

Offline

 

#6 2013-08-20 22:53:26

marcin_es

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 24
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Wysłałem maila do Administracji, jak do tej pory jestem bardzo zadowolony z ich pracy i muszę przyznać, że część moich spraw została rozwiązana (problemy z bramą garażową, montaż uchwytów do rowerów w wózkowni oraz parkowania na osiedlu). Jestem teraz w trakcie konsultacji w sprawie powyższej wycinki drzew, a także podglądu obrazu z kamer w mieszkaniach, a piszę to dlatego, że może ktoś już poruszał te tematy i może coś dopowiedzieć co z tego wynikło, żeby może nie potrzebnie nie dublować nie których wątków w kontaktach z Administracją.

Offline

 

#7 2013-08-22 14:15:22

ludmiła

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

żal tego dzikiego sadu... najstarsi Sąsiedzi pewnie zdążyli zaprzyjaźnić się z dzięciołem, który był mieszkańcem sadu ( jak znajdę zdjęcie to zamieszczę bo udało mi się sfotografować dzięcioła)
z drugiej strony trzeba przyznać,że sad był strasznie zaniedbany i nie możemy mieć pretensji,że sąsiad wziął się w końcu za porządek
tak sobie myślę,że więcej powodów do narzekania mają wszyscy dookoła nas, bo na cichej, pustej działce nagle "wyrosły" 4 trzypiętrowe budynki i pewnie zastanawiają się "kto tu zamieszka"
zatem bądźmy dla siebie mili i sympatyczni,a wszystkim będzie się nam żyło lepiej

Ostatnio edytowany przez ludmiła (2013-08-22 14:16:08)

Offline

 

#8 2013-08-23 18:20:20

marcin_es

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 24
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Informacja od Administracji: "Właściciel działki uzyskał zgodę na wycinkę 1 dużego wiązu, 1 modrzewia, drzewa owocowe nie wymagają zgody, jest to działka właściciela od ul. Gromadzkiej."

Offline

 

#9 2013-08-23 22:48:52

crosss

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 44
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Ja tam modrzewia żadnego nie widzę, ale kto wie.... a to duże drzewo co stoi przy ogrodzeniu przy B3 to wiąz czy lipa?
Coś chyba ostatnio sąsiad z porządkami się pogniewał...bo wygląda to gorzej niż jak zaczął.

A o co chodzi z tą drogą co zawiadomienia dla niektórych tylko mieszkańców były?


Wujek Google pomógł.... To chyba jednak ten wiąz....czyli żadnych drzew nie będzie, bo owocowe pewnie też będą wszystkie wycięte.

Pora na zakup klimatyzatora....bo te drzewa stanowiły jednak jakiś cień dla południowych mieszkań.

Ostatnio edytowany przez crosss (2013-08-23 23:00:11)

Offline

 

#10 2013-08-26 17:54:26

bartek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-26
Posty: 2
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Nie ma co liczyć na sąsiad. Z tego co wiem chciał już ją sprzedać naszemu deweloperowi jednak z jakiś powodów się nie dogadali. Wiem, że nasz sąsiad chciał również zrobić sobie wjazd do działki od naszej strony. Interbud znowu nie wyraził zgody (dzieki im za to). Wniosek prosty: teren ten jest na pewno do sprzedania. Prędzej czy później będzie trzeba pogodzić się z tym, że ktoś tam coś postawi.

Co powiecie na to aby zrobić ładny żywopłot po naszej stronie z jakiś ładnych drzew? Bardzo piękne są klony, mają różne barwy i można je formować.

P.S. Sam jestem ciekaw ile taka działka może kosztować.

Offline

 

#11 2013-08-27 00:38:56

MMS

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-27
Posty: 5
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Ta działka była na sprzedaż na tablicy za 600 000zł.

Offline

 

#12 2013-08-28 23:16:16

marcin_es

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-29
Posty: 24
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

bartek, jeżeli chodzi o posadzenie drzew to jestem za.

Offline

 

#13 2013-08-29 00:42:35

ludmiła

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-22
Posty: 10
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

zdjęcie dzięcioła znalazłam i teraz nie wiem jak go tu umieścić...
600 000zł za wąską działkę z sąsiedztwem 4bloków to kupiec szybko się nie znajdzie
za tą kwotę to nawet InterBud nie chciał kupić

Offline

 

#14 2013-08-29 17:55:17

wojtek

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-31
Posty: 19
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

marcin_es napisał:

bartek, jeżeli chodzi o posadzenie drzew to jestem za.

To nie jest takie proste jak się wydaje. Ktoś te drzewa musi przycinać i formować ;-).
Na razie nie prościej jest dać jakieś rośliny pnące?
Gdyby ktoś miał do nich serce można byłoby dać np. róże pnące...

Ale to marzenie, najprościej byłoby dać powojniki (Clemantisy) - szybko rosną, są bezproblemowe i z pięknymi kwiatami.

Zauważyłem że sąsiedzi którzy mają duży ogród wypuścili piękne kwiaty na naszą stronę płotu. Musze z nim na wiosnę porozmawiać, może dałoby się przemycić jeszcze jakieś rośliny?
Coś może im podaruje. Niestety w tym miejscu u nas jest żwirek i nie da się nic posadzić :-(

Offline

 

#15 2013-08-29 22:36:26

Mea

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2013-07-28
Posty: 6
Punktów :   

Re: Wycinka drzew

Co do działki sąsiada to raczej nic fajnego nas nie czeka, bo jemu na estetyce nie zależy i to co było przed wycinką drzew, było fajniejsze niż to, co nas czeka. Na działce mu nie zależy, chce ją sprzedać. Tylko kto kupi za takie pieniądze tak wąską działkę bez dojazdu ( no chyba że przez dom), w sąsiedztwie 4 bloków. Jakby to była działka połączona z tą drugą co stoi dom bez elewacji to możne ktoś by to kupił.
Intrygujące jest to ze niektórzy sąsiedzi dostali zawiadomienie że sąsiad będzie przeprowadzał inwestycję dotyczącą dojazdu do działki. Czy ktoś coś więcej wie na ten temat?
Generalnie raczej nieprędko coś na niej powstanie, a nawet jakby ktoś nabył obydwie działki z domami to żaden blok nie powstanie, bo tutaj obowiązuje Plan Zagospodarowania Przestrzennego i jedyne co może powstać to dom.

Ostatnio edytowany przez Mea (2013-08-29 22:51:15)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.battlecraft.pun.pl www.reddragonjaroslaw.pun.pl www.pokemongra.pun.pl www.boszkowo.pun.pl www.b2st.pun.pl